Klubi është i vendosur në Dobrajë të Madhe, një fshat në komunën e Lipjanit. Feronikeli – Vushtrria 3 : 1 dhe Drita – Flamurtari 1 : 0 Janë zhvilluar dy ndeshje të rradhës së xhiros së 23, të IPKO Superligës së Kosovës në futboll , të cilat kanë dhënë këto rezultate: Feronikeli – Vushtrria 3 : 1 dhe Drita – Flamurtari 1 :0 . IPKO Superliga e Kosovës në futboll i solli sot tri ndeshje interesante, në kuadër të xhiros së pestë, shkruan Gazeta Express. 886 likes. Llapi – Drenica 0:1 Mbyllet ndeshja, Drenica fiton me rezultat 1:0. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Tabela Superliga e Kosovës 20/21 . Kjo është webfaqja zyrtare e klubit futbollistik Drita nga Gjilani. IPKO Superliga e Kosoves IPKO Superliga e Kosovës në futboll i solli sot tri ndeshje interesante, në kuadër të xhiros së pestë, shkruan Gazeta Express. save. 13. Drita që mbetet e para është në rrugë të mirë për ta rikthyer titullin në Gjilan, por deri në fund ka shumë ndeshje dhe mbrapa ka skuadra të fuqishme si Prishtina e Gjilani që kanë nga katër pikë më pak dhe Ballkani në vendin e katërt me pesë pikë më pak. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. 90+2, Llapi pranë barazimit, por gjuajtjen e Zhdrellës me mund e […] portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". This thread is archived. save hide report. League, teams and player statistics. Lot para dhe pas ndeshjes me Feronikelin, Prishtina vajton legjendën Sinani. IPKO Superliga 2019-2020 Zgjidhni garen IPKO Superliga FFK Liga e Parë Liga 2 - Grupi A Liga 2 - Grupi B Digitalb Kupa e Kosovës Superliga Futsall Superliga Futsall Playoff FFK Superliga Playoff FFK Liga e Parë Playoff Superkupa e Kosoves Liga e dytë Bierze w niej udział 12 drużyn, które w okresie od 17 sierpnia 2019 do maja 2020 rozgrywane zostaną 33 kolejki meczów. +383 48 222 355. Edhe pas përfundimit të xhiros së shtatë lideri mbetet i njëjtë, ndërsa në pozitat e mëposhtme kanë ndodhur ndryshime. Drenica me pikën e fituar sot shkoi në kuotën e 35 pikëve dhe zë vendin e shtatë, ndërsa Flamurtari është i teti me 33 pikë. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led the table and how long they stayed there. VIDEO/ Drita vuan kundër Llapit, kapiteni Limani e nderon. Juni 2020. hide. Sot është kompletuar xhiroja e nëntë e IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Superliga e Kosovës 20/21 | Transfermarkt Untuk menggunakan laman web ini, sila aktifkan JavaScript. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të share. Materialet dhe informacionet në këtë 1.5K likes. Interesant është bërë lufta për të siguruar një vend në elitën e futbollit kosovar për edicionin e ardhshëm. Golat për Ballkanin i shënuan Blend Baftiu dhe Jetmir Topallaj, kurse për Gjilanin realizoi Gerhard Progni, përcjell Gazeta Blic. Football Club Ballkani portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Gjdo informacion dhe produkt Drita FC ka të drejtën e sajë të publikimit dhe mbrohen me ligjin në fuqi për të drejtën e autorit. IPKO Superliga e Kosovës. Ka qenë një javë ku janë regjistruar katër barazime, teksa kanë fituar vetëm dy skuadrat gjilanase, Drita dhe Gjilani. Tri ndeshje të tjera do të luhen të mërkurën e dy të tjera të enjten. Saison der höchsten kosovarischen Spielklasse im Männerfußball.Sie begann am 17. Ka qenë një javë ku janë regjistruar katër barazime, teksa kanë fituar vetëm dy skuadrat gjilanase, Drita dhe Gjilani. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Feronikeli zë pozitën e pestë në tabelë me 44 pikë, apo 11 më pak se lideri Drita, ndërsa Llapi është e gjashta me 38 pikë. Superliga e Kosovës, ou IPKO Superliga e Kosovës, é um(a) liga de futebol profissional para homes em Kosovo. IPKO Superliga e Kosovës është rikthyer këtë fundjavë pas gati tre muajsh pushimi shkaku i pandemisë koronavirus. Ipko Superliga e Kosovës në futboll. Wegen der COVID-19-Pandemie im Kosovo ruhte der Spielbetrieb zwischen dem 10. Bierze w niej udział 12 drużyn, które w okresie od 17 sierpnia 2019 do maja 2020 rozgrywane zostaną 33 kolejki meczów. Em 20/21 temporada, KF Feronikeli, FC Prishtina, FC Drita estão entre as equipes … 1 year ago. Java 1-rë Ipko Superliga e Kosovës / August 13, 2019 Pasqyra financiare dhe raporti i auditorit per vitin qe perfundon me 31 dhejtor 2019 / May 11, 2020 Tabela & Statistika Superliga e Kosovës tani në SuperSport Kosova - Ekskluzivisht në IPKO. IPKO Superliga e Kosovës . Szczebel ligi: 1.liga - Kosowo Wielkość ligi: 10 drużyn : Liczba zawodników: 268 : Obcokrajowcy: Lideri aktual i Superligës, Drita ka fituar në udhëtim me rezultat të thellë 0-4 te Vushtrria dhe ndodhet në […] Ka përfunduar java e 26-të në Ipko Superligën e Kosovës ku janë arritur disa rezultat mjaftë befasuese. Gara për titull të kampionit dhe lufta për mbijetesë pritet të jenë mjaft e zjarrta. Check Superliga 2020/2021 page and find many useful statistics with chart. März 2020 und 4. Meister wurde KF Drita.Die Aufsteiger der … Gjilani, me fitoren e thellë ndaj Llapit me rezultat 3:0 tash prin i vetëm në tabelë. IPKO Superliga e Kosovës në futboll. Tabela në Ipko Superligën e Kosovës pas javës së 25-të: Feronikeli, Prishtina dhe Llapi vazhdojnë luftën për titull, interesant gara për mbijetesë - Telegrafi. © 2006-2020 Portali Telegrafi. Table Superliga e Kosovës 19/20 . Ka qenë një javë ku janë regjistruar katër barazime, teksa kanë fituar vetëm dy skuadrat gjilanase, Drita dhe Gjilani. Die IPKO Superliga (Langform: IPKO Superliga e Kosovës) ist die höchste Fußballliga im kosovarischen Männerfußball.Sie wurde im Jahr 1945 vom Fußballverband des Kosovo gegründet und zählt zwölf Teams.Die Vereine spielen 33 Mal pro Saison, das bedeutet, jede Mannschaft trifft dreimal auf den gleichen Gegner. KEK-u mbetet e fundit dhe me një këmbë është në Ligën e Parë, ndërsa nga Liria e pozitës së 11-të deri te Drenica në pozitën e pestë dallimi është në vetëm 10 pikë. La stagione è iniziata il 18 agosto 2018 e si è conclusa il 19 maggio 2019. kosovo - ipko superliga e kosovËs 2019/2020 - nÍvel 1 O Campeonato Kosovar de Futebol 1ª divisão, IPKO Superliga E Kosoves 2019 /2020 , contará com a participação de 12 clubes. Ipko Superliga e Kosovës në futboll. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). SofaScore acompanha os placares ao vivo do futebol e a tabela, resultados, estatísticas, e goleadores em Superliga e Kosovës. IPKO Superliga është rikthyer këtë fundjavë pas gati tre muajsh pushimi me ndeshjet e xhiros së 23-të. Ndërkohë Drita që ndodhet në pozitën e katërt është shkëputur nga ekipet tjera që po luftojnë për mbijetesë. Superliga e Kosovës na Transfermarkt z Tabelą Wynikami Terminarzem Wynikami za żywo Wartościami rynkowymi Klubami Transferami Statystykami IPKO Superliga e Kosovës vjen në mesjavë me ndeshjet e xhiros së 25-të, të cilat pritet të jenë mjaft interesante. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Drita W. D. L. W. L. 33 21 5 7 57 23 34 68 2. Aktualisht në pozitat e barazhit është Ferizaj dhe Flamurtari, por të dyja skuadrat do të luftojnë deri në fund për t’iu shmangur këtyre pozitave. Superliga (Kosovo) 2020/2021 - Ergebnisse u. Tabelle: alle Paarungen und Termine der Runde. Lideri aktual i Superligës, Drita ka fituar në udhëtim me rezultat të … Sfida për mbijetesë mes Trepçës ’89 dhe Flamurtarit gjithashtu përfundoi baras 1-1. Kuqezinjtë pas katër ndeshjeve kanë po aq fitore. La Superliga e Futbollit të Kosovës 2018-2019 (chiamata ufficialmente IPKO Superliga e Futbollit të Kosovës per motivi di sponsorizzazione) è stata la 20ª edizione del massimo campionato di calcio kosovaro. This page shows the detailed table of the Superliga e Kosovës in season 20/21. Die IPKO Superliga 2019/20 war die 74. The home, away and annual tables are displayed on the right side. KF Arbëria do të garojnë në IPKO Superliga në sezonin 2020/21. Flamurtari vazhdon të kryesojë renditjen e IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led … 11/22/2019 15:30 nga: Mergim Rreci. Strona internetowa. Rr. IPKO Superliga 2019-2020 Zgjidhni garen IPKO Superliga FFK Liga e Parë Liga 2 - Grupi A Liga 2 - Grupi B Digitalb Kupa e Kosovës Superliga Futsall Superliga Futsall Playoff FFK Superliga Playoff FFK Liga e Parë Playoff Superkupa e Kosoves Liga e … Fitore në udhëtim ka marrë edhe Gjilani që ka mposhtur 1-3 Dukagjinin dhe tani ka 51 pikë, sa ka edhe Prishtina që u ndal nga Llapi në Podujevë në barazim 1-1. Juni 2020. Këtë edicion nga elita e futbollit kosovar do të largohen katër skuadra, ndërsa tri të tjera do të dalin në garat evropiane gjë që e bënë edhe më interesant vazhdimin e këtij kampionati. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Archived. März 2020 und 4. Kjo është webfaqja zyrtare e klubit futbollistik Drita nga Gjilani. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. This page shows the detailed table for a competition. 100% Upvoted. 0. Die beiden Tabellenletzten der Liga steigen in die Liga e … Tabelle Superliga e Kosovës 18/19 . The tables in the right-hand column are divided into home and away games. Juli 2020. Ka përfunduar java e 26-të në Ipko Superligën e Kosovës ku janë arritur disa rezultat mjaftë befasuese. New comments cannot be posted and votes cannot be cast. Kështu duket tabela e IPKO Superligës pas ndeshjeve të sotme. Ipko Superliga Statovci: Llapi mund të dal në Europë, vetëm nëse Ballkanin dhe Dritën i kap virusi. schedule 15:24 - 4 Dhjetor, 2020. Raiffeisen Superliga e Kosovës Raiffeisen Superleague of Kosovo 2008–2016 Sponsored by Raiffeisen Bank Kosovo, a subsidiary of the Raiffeisen Bank International. Ballkani nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë nga udhëtimi në Ferizaj, ndërsa në paqe u ndanë edhe Feronikeli dhe Drenica. 6 Qershor 2020 . Kurse, Drita zbriti në pozitën e tretë pas humbjes 0:1 nga Prishtina. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016 Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e parë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Kështu duket tabela e IPKO Superligës pas ndeshjeve të sotme. Gjdo informacion dhe produkt Drita FC ka të drejtën e sajë të publikimit dhe mbrohen me ligjin në fuqi për të drejtën e autorit. +383 48 222 355. Posted by. Pas rifillimit të futbollit në Superligën e Kosovës, për dy xhiro, renditja në tabelë ka pësuar ndryshime të mëdha. Tabela # Club. Tabela e IPKO Superligës së Kosovës në futboll ka pësuar ndryshime pas ndeshjeve të xhiros së 11-të, të cilat u zhvilluan në mesjavë. Me ndeshjen e sotme Flamurtari – Vushtrria 2 me 0, ka përfunduar xhiro e 20-të e IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Die IPKO Superliga (Langform: IPKO Superliga e Kosovës) ist die höchste Fußballliga im kosovarischen Männerfußball.Sie wurde im Jahr 1945 vom Fußballverband des Kosovo gegründet und zählt zwölf Teams.Die Vereine spielen 33 Mal pro Saison, das bedeutet, jede Mannschaft trifft dreimal auf den gleichen Gegner. W tym roku bezpośrednio spadają aż 4 drużyny, a baraże nie zostaną rozegrane. Kishte shumë ndeshje interesante, ndërsa spikati takimi mes Prishtinës dhe Dritës që u mbyll baras 1-1. Formacioni më i mirë i javës së 30-të në IPKO Superligë. Superliga e Kosovës (nazwa sponsorska IPKO Superliga) – najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Kosowie, spornym terytorium na południu Serbii, które jednostronnie ogłosiło niepodległość. Llapi – Drenica 0:1 Mbyllet ndeshja, Drenica fiton me rezultat 1:0. IPKO Superliga e Kosovës në futboll vazhdon këtë mesjavë me ndeshjet e xhiros së 11-të. Sport / Superliga. Prishtinë, 9 gusht 2018 – Për dy vitet e ardhshme, IPKO do të jetë Sponsori Gjeneral i Kombëtares së Kosovës në Futboll dhe Super Ligës së Kosovës në Futboll, e cila do të emërohet IPKO Super Liga e Futbollit të Kosovës.. Marrëveshja e sponsorizimit u nënshkrua nga Drejtorit Ekzekutiv i IPKO-së, Robert Erzin dhe Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Superliga e Kosovës. Die IPKO Superliga 2019/20 war die 74. IPKO Superliga rikthehet këtë mesjavë me ndeshjet e javës së 25-të. Il Drita era il detentore in carica del … Watch Queue Queue. ... Kurse, Prishtina falë fitores në Mitrovicë u ngrit në pozitën e tetë përkohësisht. 90+2, Llapi pranë barazimit, por gjuajtjen e Zhdrellës me mund e … Ka përfunduar java e 25-të në Ipko Superligën e Kosovës në futboll. August 2019 und endete am 26. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Ipko Superliga ka vazhduar me më xhiron e 30-të që është zhvilluar të dielën dhe të hënë. Tabela e IPKO Superligës pas javës së katërt. Materialet dhe informacionet në këtë Superliga 2020/2021 live scores on FlashScore.com offer livescore, results, Superliga standings and match details (goal scorers, red cards, …). Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Rr. Në Superligën e Kosovës deri me tani janë zhvilluar dhjetë xhiro. This is the page for the Superliga e Kosovës, with an overview of fixtures, tables, dates, squads, market values, statistics and history. ... Kurse, Prishtina falë fitores në Mitrovicë u ngrit në pozitën e tetë përkohësisht. pranoni Kushtet e përdorimit. Gjilani W. W. W. D. W. 33 21 5 7 61 27 34 68 3. August 2019 und endete am 26. 038 224 093 - This is the page for the Superliga e Kosovës, with an overview of fixtures, tables, dates, squads, market values, statistics and history. Wegen der COVID-19-Pandemie im Kosovo ruhte der Spielbetrieb zwischen dem 10. Ipko Superliga e Kosovës Me dy ndeshjet e luajtura sot perfundon xhiro e 21 e Ipko Superliges se Kosoves ne Futboll! Ballkani në dy ndeshje ka marrë dy barazime pa gola ndaj Drenicës dhe Flamurtarit, barazime të cilat i kanë kushtuar me vendin e tretë në tabelë me 46 pikë. schedule 14:55 - 3 Dhjetor, 2020. SofaScore acompanha os placares ao vivo do futebol e a tabela, resultados, estatísticas, e goleadores em Superliga e Kosovës. Vala Superliga e Kosoves. Meister wurde KF Drita.Die Aufsteiger der zweiten Liga waren KF Kosova Vushtrri und KF Dukagjini. Ndeshja ndërmjet Vushtrrisë dhe Feronikelit do ta hapë sot xhiron e 11-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Lideri aktual i Superligës, Drita ka fituar në udhëtim me rezultat të thellë 0-4 te Vushtrria dhe ndodhet në pozitën e parë me 55 pikë. share. "Telegrafit". Sot po zhvillohen katër ndeshje të javës së parë të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Trepça ’89 dhe Ferizaj janë në pozitat 9 dhe 10 me 28 respektivisht 26 pikë, ndërsa dy skuadrat e fundit janë Vushtrria dhe Dukagjini. IPKO Superliga // Tabela Aktuale [2018/19] - Java 3. Table Superliga e Kosovës 20/21 . Diese Seite zeigt die detaillierte Tabelle eines Wettbewerbs. 1 comment. IPKO Superliga 2019/2020 Home > IPKO Superliga 2019/2020. IPKO Superliga 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych najwyższego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie. Libri “Rregullat e Lojës” 20 vjet mëvetësim; Lajmet; Garat. Ka përfunduar java e 26-të në Ipko Superligën e Kosovës ku janë arritur disa rezultat mjaftë befasuese. Insporti do t’u mbajë të informuar për gjithçka që ndodh në Podujevë, Prishtinë, Gjilan dhe Prizren. Superliga; Liga e Parë – Grupi A; Liga e Parë – Grupi B; Liga e Dytë; Superliga U19; Liga e Parë U19; Liga U17; Liga e Parë – Femrat; Liga U16 – Femrat; Superliga Futsall; Liga e Parë Futsall; Liga e Veteranëve; Kombëtaret. IPKO Superliga e Kosovës. This video is unavailable. The clubs play each other four times during the season for a 36-match schedule. Ballkani e ka marrë i vetëm kryesimin falë gabimit të Dritës në Drenicë, ndërsa dy skuadrat gjilanase e ndajnë pozitën e dytë Sot po zhvillohen katër ndeshje të javës së parë të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. report. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. Bllkani ka shënuar fitore të madhe sot duke mposhtur Gjilanin 2 me 1 në Suharekë. Juli 2020. Ipko Superliga e Kosoves; Tabela; Futboll 30 Shtator 2019 09:14. Javë pas jave IPKO Superliga e Kosovës po bëhet më interesante, duke prodhuar ndeshje cilësore e gola të shumtë, shkruan Insporti.com. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". In der rechten Spalte wird die Tabelle in Heim und Auswärts aufgeteilt. IPKO Superliga 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych najwyższego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie. BALLINA; FUTBOLL; Futboll nga rajoni; Ipko Superliga; TOP LAJME; infosport - 02/11/2020. kosovo - ipko superliga e kosovËs 2019/2020 - nÍvel 1 O Campeonato Kosovar de Futebol 1ª divisão, IPKO Superliga E Kosoves 2019 /2020 , contará com a … … IPKO Superliga e Kosovës - Java 1 (2018/19) 17 comments. Kurse, Prishtina nga vendi i katërt, është […] © 2006-2020 Portali Telegrafi. Gjakova. pranoni Kushtet e përdorimit. This page shows the detailed table for a competition. FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës Në elitën e futbollit kosovar katër ndeshje zhvillohen të mërkurën, derisa dy të tjera të enjten. Skuadrat pretendente për titullin e kampionit, Feronikeli, Prishtina dhe Llapi kanë vazhduar me fitore dhe zënë tri pozitat e para në tabelë. Kosovo Superliga 2020/2021 table, full stats, livescores. Tabela rozgrywek Wybierz sezon: Vala Superliga e Kosovës Vala Superleague of Kosovo 2016–2018 Sponsored by Kosovo Telecom. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. M W D L GF GA GD Pt 1. IPKO Superliga e Kosovës - Java 1 (2018/19) Close. para 5 muajve - Telegrafi. Liga: Primeira Liga - Kosovo Equipas: 10 Equipas : Número de jogadores: 038 224 093 - SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers. Superliga e Kosovës, ou IPKO Superliga e Kosovës, é um(a) liga de futebol profissional para homes em Kosovo. Superliga e Kosovës, also known as IPKO Superliga e Kosovës, is a professional football league in Kosovo for men. Saison der höchsten kosovarischen Spielklasse im Männerfußball.Sie begann am 17. Futboll 12 Shtator 2018 18:00. Kjo është tabela momentale në Ipko Superligën e Kosovës. Superliga e Kosovës (nazwa sponsorska IPKO Superliga) – najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Kosowie, spornym terytorium na południu Serbii, które jednostronnie ogłosiło niepodległość.Liga jest jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy), utworzona w 1990 roku i od … schedule 14:35 - 30 Nëntor, 2020. Superliga e Kosovës. IPKO Superliga e Kosovës IPKO Superleague of Kosovo 2018–2020 Sponsored by IPKO. Divisão: Primeira Divisão - Kosovo : N° de times: 10 times : Número de jogadores: 282 : Estrangeiros: 77 Jogadores 27,3%: ø-Valor de mercado : 82 mil € Ranking de 5 anos: 48. classificado … Superliga e Kosovës 20/21 | Transfermarkt Untuk menggunakan laman web ini, sila aktifkan JavaScript. Ndeshjet si nikoqir do ti luaj në stadiumin “Agron Rama” të KEK-ut. Insporti do t’u mbajë të informuar për gjithçka që ndodh në Podujevë, Prishtinë, Gjilan dhe Prizren. W tym roku bezpośrednio spadają aż 4 drużyny, a baraże nie zostaną rozegrane. Superliga e Kosovës auf Transfermarkt mit Tabelle Ergebnissen Spielplan Liveticker Marktwerten Vereine Transfers Statistiken "Telegrafit". Watch Queue Queue Këto janë rezultatet komplete: Dukagjni -Gjilani 0 :4 , Drita – Drenica 4:1 , Prishtina – Ballkani 0:0 , Flamurtari – Vushtrria 2:0 , Kështu duket tabela e IPKO Superligës pas ndeshjeve të sotme.