Kështu duket tabela e IPKO Superligës pas ndeshjeve të sotme. SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers. Materialet dhe informacionet në këtë Lideri aktual i Superligës, Drita ka fituar në udhëtim me rezultat të thellë 0-4 te Vushtrria dhe ndodhet në pozitën e parë me 55 pikë. Watch Queue Queue. © 2006-2020 Portali Telegrafi. IPKO Superliga 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych najwyższego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie. Lot para dhe pas ndeshjes me Feronikelin, Prishtina vajton legjendën Sinani. 90+2, Llapi pranë barazimit, por gjuajtjen e Zhdrellës me mund e […] Die IPKO Superliga (Langform: IPKO Superliga e Kosovës) ist die höchste Fußballliga im kosovarischen Männerfußball.Sie wurde im Jahr 1945 vom Fußballverband des Kosovo gegründet und zählt zwölf Teams.Die Vereine spielen 33 Mal pro Saison, das bedeutet, jede Mannschaft trifft dreimal auf den gleichen Gegner. Tabela në Ipko Superligën e Kosovës pas javës së 25-të: Feronikeli, Prishtina dhe Llapi vazhdojnë luftën për titull, interesant gara për mbijetesë - Telegrafi. Ndeshjet si nikoqir do ti luaj në stadiumin “Agron Rama” të KEK-ut. Kishte shumë ndeshje interesante, ndërsa spikati takimi mes Prishtinës dhe Dritës që u mbyll baras 1-1. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). … Trepça ’89 dhe Ferizaj janë në pozitat 9 dhe 10 me 28 respektivisht 26 pikë, ndërsa dy skuadrat e fundit janë Vushtrria dhe Dukagjini. hide. New comments cannot be posted and votes cannot be cast. Superliga e Kosovës, ou IPKO Superliga e Kosovës, é um(a) liga de futebol profissional para homes em Kosovo. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Strona internetowa. Llapi – Drenica 0:1 Mbyllet ndeshja, Drenica fiton me rezultat 1:0. Superliga e Kosovës (nazwa sponsorska IPKO Superliga) – najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Kosowie, spornym terytorium na południu Serbii, które jednostronnie ogłosiło niepodległość. KF Arbëria do të garojnë në IPKO Superliga në sezonin 2020/21. Meister wurde KF Drita.Die Aufsteiger der zweiten Liga waren KF Kosova Vushtrri und KF Dukagjini. Il Drita era il detentore in carica del … Libri “Rregullat e Lojës” 20 vjet mëvetësim; Lajmet; Garat. August 2019 und endete am 26. Insporti do t’u mbajë të informuar për gjithçka që ndodh në Podujevë, Prishtinë, Gjilan dhe Prizren. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Ka përfunduar java e 25-të në Ipko Superligën e Kosovës në futboll. ... Kurse, Prishtina falë fitores në Mitrovicë u ngrit në pozitën e tetë përkohësisht. This page shows the detailed table for a competition. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Ipko Superliga ka vazhduar me më xhiron e 30-të që është zhvilluar të dielën dhe të hënë. Sport / Superliga. schedule 15:24 - 4 Dhjetor, 2020. Gjilani, me fitoren e thellë ndaj Llapit me rezultat 3:0 tash prin i vetëm në tabelë. IPKO Superliga 2019-2020 Zgjidhni garen IPKO Superliga FFK Liga e Parë Liga 2 - Grupi A Liga 2 - Grupi B Digitalb Kupa e Kosovës Superliga Futsall Superliga Futsall Playoff FFK Superliga Playoff FFK Liga e Parë Playoff Superkupa e Kosoves Liga e … Saison der höchsten kosovarischen Spielklasse im Männerfußball.Sie begann am 17. IPKO Superliga 2019/2020 Home > IPKO Superliga 2019/2020. Wegen der COVID-19-Pandemie im Kosovo ruhte der Spielbetrieb zwischen dem 10. Superliga (Kosovo) 2020/2021 - Ergebnisse u. Tabelle: alle Paarungen und Termine der Runde. Ka përfunduar java e 26-të në Ipko Superligën e Kosovës ku janë arritur disa rezultat mjaftë befasuese. Skuadrat pretendente për titullin e kampionit, Feronikeli, Prishtina dhe Llapi kanë vazhduar me fitore dhe zënë tri pozitat e para në tabelë. 13. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo "Telegrafit". Drenica me pikën e fituar sot shkoi në kuotën e 35 pikëve dhe zë vendin e shtatë, ndërsa Flamurtari është i teti me 33 pikë. This is the page for the Superliga e Kosovës, with an overview of fixtures, tables, dates, squads, market values, statistics and history. Kështu duket tabela e IPKO Superligës pas ndeshjeve të sotme. The clubs play each other four times during the season for a 36-match schedule. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. IPKO Superliga e Kosovës - Java 1 (2018/19) Close. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. August 2019 und endete am 26. Llapi – Drenica 0:1 Mbyllet ndeshja, Drenica fiton me rezultat 1:0. Kështu duket tabela e IPKO Superligës pas ndeshjeve të sotme. © 2006-2020 Portali Telegrafi. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. save hide report. share. Bierze w niej udział 12 drużyn, które w okresie od 17 sierpnia 2019 do maja 2020 rozgrywane zostaną 33 kolejki meczów. schedule 14:35 - 30 Nëntor, 2020. Ka qenë një javë ku janë regjistruar katër barazime, teksa kanë fituar vetëm dy skuadrat gjilanase, Drita dhe Gjilani. Rr. Në Superligën e Kosovës deri me tani janë zhvilluar dhjetë xhiro. Drita W. D. L. W. L. 33 21 5 7 57 23 34 68 2. Table Superliga e Kosovës 20/21 . Interesant është bërë lufta për të siguruar një vend në elitën e futbollit kosovar për edicionin e ardhshëm. Këtë edicion nga elita e futbollit kosovar do të largohen katër skuadra, ndërsa tri të tjera do të dalin në garat evropiane gjë që e bënë edhe më interesant vazhdimin e këtij kampionati. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Szczebel ligi: 1.liga - Kosowo Wielkość ligi: 10 drużyn : Liczba zawodników: 268 : Obcokrajowcy: Die beiden Tabellenletzten der Liga steigen in die Liga e … Tri ndeshje të tjera do të luhen të mërkurën e dy të tjera të enjten. Die IPKO Superliga 2019/20 war die 74. Liga: Primeira Liga - Kosovo Equipas: 10 Equipas : Número de jogadores: Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i La stagione è iniziata il 18 agosto 2018 e si è conclusa il 19 maggio 2019. Këto janë rezultatet komplete: Dukagjni -Gjilani 0 :4 , Drita – Drenica 4:1 , Prishtina – Ballkani 0:0 , Flamurtari – Vushtrria 2:0 , kosovo - ipko superliga e kosovËs 2019/2020 - nÍvel 1 O Campeonato Kosovar de Futebol 1ª divisão, IPKO Superliga E Kosoves 2019 /2020 , contará com a participação de 12 clubes. Juli 2020. 0. Kurse, Prishtina nga vendi i katërt, është […] Gjilani W. W. W. D. W. 33 21 5 7 61 27 34 68 3. IPKO Superliga e Kosovës. März 2020 und 4. FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës Ipko Superliga e Kosovës Me dy ndeshjet e luajtura sot perfundon xhiro e 21 e Ipko Superliges se Kosoves ne Futboll! SofaScore acompanha os placares ao vivo do futebol e a tabela, resultados, estatísticas, e goleadores em Superliga e Kosovës. The home, away and annual tables are displayed on the right side. IPKO Superliga e Kosovës . Superliga; Liga e Parë – Grupi A; Liga e Parë – Grupi B; Liga e Dytë; Superliga U19; Liga e Parë U19; Liga U17; Liga e Parë – Femrat; Liga U16 – Femrat; Superliga Futsall; Liga e Parë Futsall; Liga e Veteranëve; Kombëtaret. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Ka përfunduar java e 26-të në Ipko Superligën e Kosovës ku janë arritur disa rezultat mjaftë befasuese. This page shows the detailed table for a competition. Me ndeshjen e sotme Flamurtari – Vushtrria 2 me 0, ka përfunduar xhiro e 20-të e IPKO Superligës së Kosovës në futboll. 100% Upvoted. This thread is archived. ... Kurse, Prishtina falë fitores në Mitrovicë u ngrit në pozitën e tetë përkohësisht. 1 comment. Feronikeli – Vushtrria 3 : 1 dhe Drita – Flamurtari 1 : 0 Janë zhvilluar dy ndeshje të rradhës së xhiros së 23, të IPKO Superligës së Kosovës në futboll , të cilat kanë dhënë këto rezultate: Feronikeli – Vushtrria 3 : 1 dhe Drita – Flamurtari 1 :0 . Die IPKO Superliga (Langform: IPKO Superliga e Kosovës) ist die höchste Fußballliga im kosovarischen Männerfußball.Sie wurde im Jahr 1945 vom Fußballverband des Kosovo gegründet und zählt zwölf Teams.Die Vereine spielen 33 Mal pro Saison, das bedeutet, jede Mannschaft trifft dreimal auf den gleichen Gegner. La Superliga e Futbollit të Kosovës 2018-2019 (chiamata ufficialmente IPKO Superliga e Futbollit të Kosovës per motivi di sponsorizzazione) è stata la 20ª edizione del massimo campionato di calcio kosovaro. Em 20/21 temporada, KF Feronikeli, FC Prishtina, FC Drita estão entre as equipes … Futboll 12 Shtator 2018 18:00. Formacioni më i mirë i javës së 30-të në IPKO Superligë. Ka qenë një javë ku janë regjistruar katër barazime, teksa kanë fituar vetëm dy skuadrat gjilanase, Drita dhe Gjilani. 038 224 093 - M W D L GF GA GD Pt 1. 90+2, Llapi pranë barazimit, por gjuajtjen e Zhdrellës me mund e … Në elitën e futbollit kosovar katër ndeshje zhvillohen të mërkurën, derisa dy të tjera të enjten. Flamurtari vazhdon të kryesojë renditjen e IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Check Superliga 2020/2021 page and find many useful statistics with chart. Javë pas jave IPKO Superliga e Kosovës po bëhet më interesante, duke prodhuar ndeshje cilësore e gola të shumtë, shkruan Insporti.com. IPKO Superliga 2019-2020 Zgjidhni garen IPKO Superliga FFK Liga e Parë Liga 2 - Grupi A Liga 2 - Grupi B Digitalb Kupa e Kosovës Superliga Futsall Superliga Futsall Playoff FFK Superliga Playoff FFK Liga e Parë Playoff Superkupa e Kosoves Liga e dytë Vala Superliga e Kosovës Vala Superleague of Kosovo 2016–2018 Sponsored by Kosovo Telecom. Divisão: Primeira Divisão - Kosovo : N° de times: 10 times : Número de jogadores: 282 : Estrangeiros: 77 Jogadores 27,3%: ø-Valor de mercado : 82 mil € Ranking de 5 anos: 48. classificado … Bllkani ka shënuar fitore të madhe sot duke mposhtur Gjilanin 2 me 1 në Suharekë. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të report. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. pranoni Kushtet e përdorimit. Ka qenë një javë ku janë regjistruar katër barazime, teksa kanë fituar vetëm dy skuadrat gjilanase, Drita dhe Gjilani. Kjo është webfaqja zyrtare e klubit futbollistik Drita nga Gjilani. IPKO Superliga e Kosovës. IPKO Superliga është rikthyer këtë fundjavë pas gati tre muajsh pushimi me ndeshjet e xhiros së 23-të. Ipko Superliga e Kosoves; Tabela; Futboll 30 Shtator 2019 09:14. In der rechten Spalte wird die Tabelle in Heim und Auswärts aufgeteilt. Sfida për mbijetesë mes Trepçës ’89 dhe Flamurtarit gjithashtu përfundoi baras 1-1. Ballkani nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë nga udhëtimi në Ferizaj, ndërsa në paqe u ndanë edhe Feronikeli dhe Drenica. 6 Qershor 2020 . Kuqezinjtë pas katër ndeshjeve kanë po aq fitore. Tabela # Club. Lideri aktual i Superligës, Drita ka fituar në udhëtim me rezultat të thellë 0-4 te Vushtrria dhe ndodhet në […] Ipko Superliga e Kosovës në futboll. IPKO Superliga e Kosovës në futboll vazhdon këtë mesjavë me ndeshjet e xhiros së 11-të. IPKO Superliga e Kosovës - Java 1 (2018/19) 17 comments. Aktualisht në pozitat e barazhit është Ferizaj dhe Flamurtari, por të dyja skuadrat do të luftojnë deri në fund për t’iu shmangur këtyre pozitave. Posted by. Tabela e IPKO Superligës së Kosovës në futboll ka pësuar ndryshime pas ndeshjeve të xhiros së 11-të, të cilat u zhvilluan në mesjavë.